Pazartesi, Haziran 1

okunmaklık martaval..

kızgın sahradan kuzey buz denizine dalmak istiyorum.. karanlık gecelerde bi sandalye koyup ayın ampülünü değiştirebileyim.. oturduğum yerden elimi uzatıp piza kulesini doğrultabileyim.. derin bi nefes alıp üflediğimde küllenmiş yanar dağlar kıvılcım saçsın.. ayağımı sertçe yere vurduğumda kuzey anadolu fay hattı çatırdasın.. ağzımdan fırlattığım sakıza gelişine vuruyomuş gibi göktaşlarına yarım vole vurayım..

ya da elime bi bez alıp sildiğimde haliçi kurulayabileyim.. kollarımı iki yana açtığımda ekvatoru kolaylıkla sarabileyim.. ayağıma takılmasın diye son derece dikkatli geçeyim everestin üzerinden.. mariana çukurundan bi dalışta kum çıkarıp avucumdaki ıslak kumla kendi adımı taşıyan bi dağ yapabileyim.. gerilip atladığımda artık ben de bi transatlantik olabileyim.. bir günbatımı deniz kenarında ayağa kalktığımda güneşi yeniden görebileyim..

sonra bi masaldan teklif gelsin.. maaşı dolgun olsun.. yemeği.. servisi.. sigortası da olsun.. sabah sekiz akşam beş çalışayım.. altmış yaşında emekli olayım..

Hiç yorum yok: