Pazar, Kasım 15

tutanaktır..

1.. insan ilaçtır.. ama her insan her derde çare değildir.. birine iyi gelen bir insan bir başkasına iyi gelmeyebilir.. doz aşımı ya da reçetesiz insan kullanımı beklenmedik olduğu kadar istenmedik sonuçlar da doğurabilir.. aman derdime bi çare diye kulaktan dolma insan kullanımı tehlikeli ve abestir.. ama illaki derdinize deva hastalığınıza şifa olabilecek bir insan serin ve doğrudan ışık almayan ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklıdır.. büyü ki bulasın..

2.. ilişki bittikten sona eski sevgilinin ne haltlar karıştırdığına dair gösterilen ilgi ve alaka ilişki bitmeden önce sevgiliye gösterilse hiç bir ilişkinin bitmeyeceği deney gezi ve gözlemlerle kanıtlanmıştır.. itiraz edenler itinayla itlaf edilerek huzur sağlanmıştır..

3.. bir avuç dolusu fındıktan ağza atılan son fındığın acı çıkmasının kem talihle ya da mörfi kanunlarıyla alakası yoktur.. hammurabi kanunlarıyla alakasının olmadığını ise belirtmeye bile gerek yoktur.. mevzu tamamen ağız sahibinin yemeye iyi görünümlü fındıklardan başlaması ve devam etmesidir.. en iyi olasılıkla plansızlık.. en kötü olasılıkla dingilliktir..

4.. aşkın vücut coğrafyasındaki ikametgahı kalp değil midedir.. midedeki kelebek sortileriyle başlar.. gastrit sancılaryla biter.. kalbin tamtamları sadece olayı dramatize etmek için eklenmiş bi ritimden ibarettir.. baş rol midenindir.. ağaçlara taşlara hatıra defterlerine aşkın sembolü olarak kalp yerine mide figürlerinin çizilmesi uygundur..

5.. kendi yalanlarına inanabilen insanlar yeryüzündeki en şanslı kavmin bireyleridir.. sahip oldukları üstün beceri sayesinde gerçek ve tam anlamıyla mutlu olabilmek sadece onlara has bi nimettir.. misal.. ben dün öldüm ve bugün son bir şans verilerek yeniden dünyaya gönderildim.. senaryosunu yazıp yönetip oynayabilen insanın başkaca bir şeye ihtiyacı yoktur..

6.. merak hayatımıza yön veren en birinci duygudur.. merakın zıt anlamlısı korkudur.. korkunun zıt anlamlısı umuttur.. şayet bir düz mantık varsa ve şu an bizi izliyorsa merak umuttur..

8.. yazarlık deliliktir.. oturduğun yerden bi sürü karakterler olaylar betimlemeler entrikalar alengirler.. uydur uydur anlat.. sen ben yapsam deli derler.. sana bana deniliyosa yazarlara da denilmelidir.. denilmiyosa terbiyesizliktir..

9.. cumartesi ve pazarlar millet evlensin diye tatil yapılmamıştır.. bir daha vakitli vakitsiz evlenip tatil günümü rezil eden olursa mürüvvetine sıçılacaktır..

10.. yedinci maddenin atlanmış olması saymayı bilmediğim anlamına gelmez.. fakat saymayı bildiğim anlamına da gelmez.. ben söylemeden bunu farkettiyseniz bu dikkatli olduğunuz anlamına gelebilir.. fakat gelmeyebilir de.. bütün olasılıklar yüzde elli..

yukarıdaki maddeler demokrasinin son olanakları kullanılarak ve hiçbir masraftan kaçınılmadan gayetiyle sorunsuz bir biçimde oylanmış ve oy tekliğiyle kabul edilmiştir.. bu tutanak yayımlandığı tarihten üç gün önce yürürlüğe girer.. iki gün sonra çıkar.. kafasına eser tekrar girer.. vatana millete ve yavru vatan kıbrısa hayırlı olsundur.. geçmiş de olabilir.. evet yüzde elli..
8 yorum:

yesari dedi ki...

7..bu maddelerin okunduktan sonra 10 saniye içerisinde unutulmaması halinde hemen doktorunuza başvurunuz...unutulmama durumunda bünyede ağır tahribata neden olunacağı için zihnin bol temiz düşüncelerle temizlenmesi önerilir...

fevkalade olağan dedi ki...

müessemizde kabuklu yemiş yemek ve dışardan madde gerimek yasaktır.. kendin pişir kendin ye mi la burası.. herkes kendi maddesini yazarsa biz nerden ekmek yiycez..

Aslı dedi ki...

Tüm maddeler çok gerçek ancak
9. maddenin sonuna kadar arkasındayım.
Hele de sadece bir nikah için oturduğum yerden fersah fersah uzaklardaki evlenme dairesine beni davet edenler en baş düşmanımdır.

kahve perisi dedi ki...

7.maddenin olmadığını -bi yedinci madde yoktu dikkat edersen maddesi eşliğinde bile anlamamış olanlar çıkabilir. belki yorum faslında kayıp madde mevzuna aymıştır, nolacak? belki bunlar iyi huylu sakin insanlardır. hatta yorum diye aklına geleni unutmuş da olabilirler. kaldı o 7'de.. normal.

fevkalade olağan dedi ki...

hiç sorma aslı yeaa.. hele bi takı merasimi var ki cenaze merasimi o kadar acıklı değildir.. olamaz yani.. ellerinde çeyrek altınları sırada bekleşen teyzeler amcalar.. delil toplama görevini üstlenmiş fotrafçı.. daha fazla yazamıyciğim..

kahve perisi üzülme lütfen.. ben de inek ne içer dediklerinde hep süt diyorum.. herkesin bi zaafı var yani..

Enteldantel! dedi ki...

11. maddenin yokluğunu farkeden tek okurun olduğuma göre takdiri hakettim bence bilom. Haketmemiş de olabilirim. Bütün olasılıklar... Hay sikiyim.

gCg dedi ki...

4. maddeyi likeladım hem de favoritee ekledim.

fevkalade olağan dedi ki...

siktire şayan pek çok özelliğin bi tarafa.. ritmik sayma ve eksikleri bulma hususundaki maharetini her zaman takdir etmişimdir bilom.. hakkını yemem..