Perşembe, Aralık 17

sümkürmatik..

bi insanın aldığı bütün içecekler.. su.. çay.. kahve.. anasından emdiği süt.. hepsi sümük olur da burnundan gelir mi.. cevap veriyorum.. gelir.. gelmekte..

reklamlarda yere göğe sığdırılamayan ultra mega soft kağıt mendiller olsun.. göt bezinin postmoderen çağdaki karşılığı olan dübür dostu tuvalet kağıtları olsun.. üç gün süren sürtüştürme seanslarını sonunda zımpara kağıdından farksız hissedilir mi.. cevap veriyorum.. hissedilir.. hissedilmekte..

en kıytırık hastalık deyip kimsenin iplemediği şu nezle illeti bile bünyeyi etkisi altına aldığında ne beter etkileri oluyor.. çekmeyen yoktur ama şu an itibariyle ben deniz gibi çekmekte değilseniz de unutursunuz.. ta ki kalabalık bi ortamda fıırrrrşşt diye burnunuzu temizleyip çevrenizdekilerin tiksinen gözlerle size baktığını farkettiğiniz ana kadar.. bi de bi dallama çıkar da yuh hayvan.. o ne be.. derse yandık ki ne yandık.. adi herif hasta ruhundan anlamıyo ki.. koskoca hipokrat bile yemin billah etmiş hastayla dalga geçersem iki gözüm önüme aksın diye.. bu hala komik olup karılara hava atma derdinde.. yıllarca dişinizle tırnağınızla biriktirdiğiniz karizma puanlarını tek kalemde kaybettiniz.. geçmiş olsun..

ama duuur.. daha geçmedi.. bu utancın yıkıcı etkilerini en az üç gün boyunca günde zilyon kez tekrar tekrar yaşayacak olmak var daha.. yetti mi.. cevap veriyorum.. bana yetti.. size yetmediyse devam ediyim..

anketsever bi akkaş çıksa ve şu dünyadaki en güzel nimet nedir dese kendisine siktir git bi çay koy dememişsem şayet.. kesinlikle fasılasız bir gece uykusudur derim.. ah uyku aahh.. nerdesin sen kaç gündür.. ilk yattığımda akıntıdan.. sonrasında tıkantıdan mütevellit.. uyku arası.. gözler yarı açık bi vaziyette.. mendil ve su arama çabaları aslında başlı başına bir kabustur.. lakin uyku içinde değil.. arasında yaşanır..

ancak.. en faydalı icatlar en müşkül anlarda gelir insan evladının aklına.. evet.. hazır olun.. bomba bi icat geliyor.. birileri noter çağırsın.. ne biliyim nöbetçi patentçi yok mu orda bi yerde.. çok para kazanıcaz bu işten çook..

hani şu dişçilerde.. hekim ağzınızı bi timsahınki kadar açıp.. laylon kaplı haliyle insanı bin türlü çağrışıma gark eden kıllı parmaklarını o açık ağzın içine sokup sokup çıkarırken ve engizisyon işkencelerinden kalma aletlerle sizi oylum oylum oyarken.. ağzınızın içinde biriken salyaları ve her türlü sıvıyı hhüüüüpp diye çeken mini bir alattirinkli süpürge vardır ya.. bildin mi.. hah o işte.. onun burun için olanı.. evet karşınızda yepisyeni bir icad.. sümkürmatik.. adı da kendi gibi bi yaratıcılık dehasının mamülü..

düşünsenize.. sümkürme derdi yok.. yara oluncaya kadar burun silme derdi yok.. sokacaksın aleti burnuna ne kadar salya sümük varsa iki saniyede çeksin alsın.. ohhhh.. misss.. sen söyle vatandaş.. böyle bi dünya daha yaşanılabilir olmaz mı.. bi vatandaş olarak cevap veriyorum.. olur.. olmalı..

türk mühendislerini göreve çağırıyorum.. fikir benden diğer ıvır zıvır bok püsürü yapması sizden.. parayı da kırışırız.. memlekete istihdam lazım.. işlem hacmi lazım.. gelin büyütelim şu ekonomiyi.. gelin kurtaralım şu nezle mağdurlarını bu illetin kötü etkilerinden.. yaşasın cunhuriyet.. kafi miktarda ünlem..

11 yorum:

Adsız dedi ki...

bildiğin elektrikli süpürge varya onu bebeğinin tıkanan burnunu açmak için kullanan birini duymuştum.sonuç çocuğun ciğerlerini burnundan çekip almışş.bide sümkürmatik kadar pratik olmasada eczanelerde bebekler için satılan burun pompası var onu tavsiye derim.

fevkalade olağan dedi ki...

şuan kendisimi susam sokağındaki var olan şeyleri icat eden mucit macit gibi hissediyorum.. yıktın attın müteşebbis ruhumu adsız insanı..

ilkay dedi ki...

müteşebbis ruhuna sokayım sana bişey olmasın fevkicimm
ilkay

fevkalade olağan dedi ki...

höööst.. sen kendi ruhuna sok tipitoş.. merak etme bana zaten bişey olmaz..

mgntwmn dedi ki...

fevk çok sümükten bi konuymuş:)geçmiş olsun...

fevkalade olağan dedi ki...

sen tabi yenisin burda.. boklu yazılara denk gelmedim.. resman yazı dizisi yaptık boklan ilgili.. 3 bölümlük dokumentarik drama tadında.. bok ve tadı aynı cümlede geçmese iyiydi ama oldu bi kere..

mgntwmn dedi ki...

ben wcye koşuorum dayanamiciim!

jewel dedi ki...

eheh, öğle yemeği esnasında bi elde poğaça bir elde domatese batırılmış çatal, böyle bi yazıyı okuyabilme yetisi bir bende mevcut sanırım. abimden talimli olduğum için etkilemiyor beni böyle, sümüklü, irinli.. efenim boklu şeyler...
ama yine de geçmiş olsun tabii.. sümük de bi yere kadar neticede..

mhtp dedi ki...

hatmi çiçeği iyi gelir derler.

Enteldantel! dedi ki...

Sikimmatik diye bişe icat ettim bilom. Bir ara teknik detaylarını anlatırım.

sıradan bir okuyucu dedi ki...

sümkürmatik daha evvelden icat edilmiş azizim. üzülmeyiniz lütfen. bilakis sevinmelisiniz.
yıllar evvel geçirdiğim bir burun ameliyatı sonrası pansumanlar esnasında kendisi ile tanıştık. aynı o dişçilerdeki gibi(belki de aynısıdır) fışt diye çekiveriyordu. başarılı bir icat. bırakın burun içini, sinüslerdeki aşırı salgıyı bile toplayıp hem nefes almama hem de baş ağrımın aniden geçmesine sebep olmuştu.