Pazar, Şubat 14

erkeğin kapris eşiği..


sayısız ilişkinin bitme sebebine parmak basmak üzreyim.. alıcılarınızın ayarlarıyla oynamayın.. andeni püyüg ataya çevirin.. yani diyo ki.. anteni büyük adaya çevirin.. öyle kalsın..

kapris.. her ilişkide olan.. artık su gibi.. hava gibi.. yemek içmek.. defi hacette bulunmak gibi olağanüstü sıradan bi mefhum olageldi modern çağın metropol kokan çetrefilli ilişkilerinde.. ataerkil çağlarda böyle değildi.. erkek elinin tersini gösterdi mi bütün sorunlar çözülür.. kimse de bunu yadırgamazdı.. o günleri özlemle yad ettiğimden değil tabi ama sanki daha bi kolaymış herşey.. her neyse.. geçmişe özlem duyanın gelmişini geçmişini diyerek bu bahsi es geçiyorum..

gel gelelim bu güne.. ilişkide erkeğin sevgisini ölçme aracı olarak görüyorum ben kaprisi.. aşamalı bi ölçek bu.. her aşamada bir doz daha fazla veriliyor.. biraz daha biraz daha.. ta ki bütün odaları su basıp eşikten aşana kadar.. ondan sonra şaşkın kadın "a a.. noldu kine.. negzel geçinip gidiyoduk.." demez mi.. ölür müsün.. öldürür müsün.. kutunu mu açayım..
e be kadın.. hiç mi duymadın şu sözü..

damlaya damlaya göl olur-bunu da duymadım deme
damlacıktan sel olur- yarım kafiye, 'olur'lar redif çünkü
damlayı hor görenin- anom.. kalayı basacak
yurdu yanar kül olur - baboş..sular seller akıyodu.. yangın ne vakit çıktı

ama yook.. illaki çileden çıkarana kadar bik bik bik.. beyin gagalamaya devam.. yok sen benimle ilgilenmiyosun.. yok sevdiğini söylemiyosun.. jest yapmıyosun.. soğuk davranıyosun.. eskisi kadar şlkdfgkhkhh.. burada sesler bulanıklaşır.. kurban kendinden geçer.. eşik meşik artık hak getire.. aşırı dozda kapristen gözleri spin atmaya başlayan zavallı kafasını bir çakmak taşı olarak kullanabileceği kanaatine gark olur ve çıkaracağı yangınla hem kadını.. hem kendini.. hem de romayı yakma planı ona gayet makul ve mantıklı görünmeye başlar.. hatta ateşin közünde soğan balcan ve pattes pörpülemenin hesaplarını yapıyor olmanın verdiği aptal gülümseme sekizinci turunu atan göz bebeklerinin altında pek bi uyumlu durmaktadır.. şakın bakışlarla kurbanını izlemekte olan kapris küpü "balcanları çevir.. yanmasınlar.." sözüyle irkilir.. lakin her şey için çok geç demek için bile çok geçtir artıkın.. gül gibi oğlana yazık olmuştur.. halbuki kapris denen sevgi sınavını geçebilse.. pembe çelik kapılı bir evi.. boy boy su.. elektirik.. doğalgaz.. ve telefon faturaları olabilirdi.. bir çok erken düşük vakası daha yaşanmış ve bitmiştir umarsızca.. sözü edilen eşik aşılmış.. müstakbel bebelerin sallanacağı beşik boş.. adi çaçaron karı da evde kalmıştır.. oh olsundur.. beter olsundur.. içimin yağları erisindir..

not.. gönül isterdi ki manitalar günü yüzü suyu hürmetine bu hikaye mutlu bir sonla bitsindi.. olmadı.. olamadı.. ne demiş adamın teki.. ideal ilişkinin sırrı hala bir sırdır yavruceğim.. öpüyorum valentinlerinizden.. ummmuaah..

10 yorum:

papuç dedi ki...

Beter olasıca ''Böyle gelmiş böyle gider'' lafı sanırım ikili ilişkiler (aşk meşk) için söylenmiş sanırım...Biri de farklı bişeydn şikayet etse tmsahtan çanta yapacam...Gidiş yolu aynı yoldaki şikayetler aynı..Sanırım bu durumda ya diyarı geçecen ya da deveyi güdecen (hım bu pek şık durmadı burda ama idare edile )

Neyse sağlıcakla kalınız...Olur böyle şeyler zamanla geçiyo...

Kasux dedi ki...

bütün suçu bize atıyon yavrum sendee:)çoook dertliyimm çoookk

gasilhane dedi ki...

Nispeten az yorum olduğuna göre çoğunluk şuanda çok mutlu:) Akşam belki mırınkırınlar gelicek. Ancak yavuklu bi sarılsa bütün diş macunlarının ortası şişer be..

Dünya güsel bi yer, yemin ediyorum..

korkuluksuz köprü dedi ki...

balcan patlıcan olsa gerek, eyer öyleyse nedegzel olur yimesi, yanmasınlar evat.

fevkalade olağan dedi ki...

pabuç.. atasözlerini görüyorum ve de arttırıyorum.. kız evi naz evi.. fazla naz aşık usandırır.. nazo gelin ayağına takar halhal.. gülpembeğ.. lalalay.. lalalaylom..

kazuk.. tamam sen de bana at.. yakalamaç oynayalım.. düşüren yansın..

gasil.. doğru dedin onu.. şöle bi sevişsek hiç bi gamımız kederimiz kalmıycak yeminlen..

köprü.. balcan candır.. balcanlar.. balcanlarımız..

sutlukahve dedi ki...

Ya bacanak bir çpsem geçmez mi?

fevkalade olağan dedi ki...

tamam hadi öp bi tane.. yanaktan ama..

mgntwmn dedi ki...

libidolar eşit değilse naz dediğimiz masum şey deveye hendek atlatmak oluyor erkeğin gözünde. gerisi de lakırtı.

fevkalade olağan dedi ki...

ha diyosun ki.. cevap vermeye çalışma yapış dodaklarına.. anca öle susar.. iyimiş o da..

mgntwmn dedi ki...

aynen budur:)