Pazar, Aralık 5

raad ol..

beni gerçekten tanımayan insanlar genellikle kendini beğenmiş bi insan olduğumu düşünür.. beni tanıyanlarsa kendini beğenmiş bi insan olduğumdan emindir.. bense kendimi gerçekten beğenirim.. kendimi beğenmeyeyim de seni mi beğeneyim lan it.. hem kimim var ki benden başka..

kendini beğenmişliği bir acz ya da zaaf olarak görmüyorum.. bunun için oldukça haklı sebeplerim var.. öncelikle insan kendisinin sanat eseridir.. evet.. kimliğinizde adını gördüğünüz şahıs bizzat sizin üretiminiz.. sizin ve tabi ki en yakınlarınızın.. dünyaya geldiğiniz günden beri farkında olmadan oluşturduğunuz bi eser bu.. verdiğiniz kararlar.. başarılarınız ya da hatalarınız.. hayatınıza aldığınız insanlar.. beğenileriniz.. nefretleriniz.. benimsediğiniz dünya görüşü.. hepsi ve daha fazlasının eşsiz karışımı sizsiniz.. ister kabul edin ister etmeyin bu eserin müessiri sizsiniz.. şimdi başa dönüyoruz.. yıllarca emek verdiğiniz bu yapıtı beğenmek ayıp mı.. neden olsun.. hadi bi takım dayatmalardan dolayı beğenmek istemiyosunuz ya da bunu itiraf etmekten çekinyosunuz diyelim.. kabul ama az biraz da olsa saygıyı haketmiyor mu..

bunları anlatyor olmamın bir sebebi var.. hadi samimi olalım.. kendi terimiz başkalarınınki gibi kötü kokmuyor.. hakeza osuruğumuz.. yani diyorum ki.. kendini beğenmeyen insanları ben de beğenmiyorum.. tevazu kibrin en sinsi hali.. yapmayın bunu.. kendinizi beğendiğinizi itiraf etmekten çekinmeyin.. eserinizle gurur duymaktan geri durmayın.. çünkü sizin üretiminizin diğer insanların üretiminden daha iyi ya da kötü olduğunu değerlendirmek çok zor.. çünkü bunu yapabilecek bir üst makam yok.. çünkü buna gerek de yok.. gelmiş bulunduğumuz işbu dünyada pek fazla kalmayacağız.. hatta neden geldiğimizi tam anlamadan çoktan gitmiş olacağız.. tam da bu sebepten bizden öncekilerin keşfettikleri ve bize dayattıkları oyunları oynamamız gerekmiyor.. aynı şeyleri elli farklı yoldan anlatmaktan sıkıldığım için sonuç paragrafıma geçiyorum..

istesek de istemesek de evreminizin merkezinde bizzat birinci tekil şahsımız bulunmaktadır.. orada tutsak olduğumuz ayrı bi konu.. ama oradayız.. bu net.. değilmişiz gibi davranmakla kimseyi kandıramayız.. bana kalırsa herkes herşeyin farkında.. ama değilmiş gibi yapıyor.. ve bu kadar miş gibi yapmak bizi yoruyor.. şu boynuna onlarca halka takan afrikalılar var ya.. onlardan pek bi farkımız yok.. bi rahat olabilsek.. bir diğerimizi kasmaktan vazgeçsek.. nasıl da güzel olur.. tamam hadi bu kadar nasihat yeter.. şimdi herkes gidip üç kere sağ üç kere de sol omzunu öpsün.. yannış anlaşılmasından korkuyorum ama.. ecnebilerin de dediği gibi.. go fuck yourself..

7 yorum:

Adsız dedi ki...

Aferin.Güzel olmuş.

fevkalade olağan dedi ki...

daha güzeli senin olsun..

sutlukahve dedi ki...

İmandan gelen raadlık mıydı baco?

s'ius dedi ki...

olurya bazen işerken felan titreme gelir.. noluyo lan bu ne şimdi diyene kadar çoktan çiş biter.. en iyisi arada birde cayır cayır osurmak.. yoksa osuruk düğümlenene kadar çoktan pamuğu tıkamış olucaklar.. dün bir bugün iki derken yol yarılanmaya başladı bile :/

nihavent renkler dedi ki...

yazı güzel de,bu haliyle zor katlanıyoz bi de herkes rahat olsa nasıl katlanırız millete

Godsyndrome dedi ki...

İlk psikologum(niceleri geldi geçti bu yoldan) bana hergün kendimi seviyorum çünkü... ile başlayan bi cümle kur demişti.15 gün sonra kendimi seviyorum çünkü kendimde sevecek bişey bulamadım kendimi seviyorum çünkü bu yaşta böyle tavsiyelerde bulunan bi psikolaga gidiyosun falan yazarak gitmiştim aklıma o günler geldi.Sonucu da başka bi yorumda anlatıyım senin yazı yazmaya üşendiğin gibi bende uzun yorum yazmaya üşeniyorum (sanki bu yorum çok kısa oldu türü cümleler geçirme içinden)

wimparella dedi ki...

neden yourselff çünkü bizden daha iyisi pazarda kayısı :d:dd:D